1. kolo juniorskej ligy

V neďelu 24.9.2017 sa uskutočnilo 1.kolo regionálnej ligy juniorov vo florbale. Organizácia pripadla nášmu klubu a tak sme si ostrý štart mohli vyskúšať na vlastnej palubovke v športovej hale gymnázia P.O.H.

V prvom zápase sme sa stretli s Turanmi. Pre viacerých našich chlapcov to bol prvý súťažný zápas v takejto vekovej kategórii čo sa odrazilo aj v úvode stretnutia. Svojou neskúsenosťou dovolili súperovi v piatej minúte druhej tretiny odskočiť už na rozdiel štyroch gólov a prehrávali 6:2, hoci výsledok nezodpovedal predvedenej hre. Potom sa však naši zmobilizovali a PERFEKTNOU hrou dokázali ešte do záveru tretiny otočiť skóre na 7:6 vo svoj prospech. Tretia tretina však bola opäť poznačená neskúsenosťou a súper dvoma gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.

V druhom zápase ku nám pricestoval súper z Banskej Bystrice. Hoci naši chlapci viedli už po polovici prvej tretiny 2:0, nedokázali ju dotiahnuť do víťazného konca a prehrali  2:3. V druhej tretine sme strelili jeden gól a neinkasovali žiadny a tak sme do šatní odchádzali za remízového stavu 3:3.  Tretia tretina sa opäť niesla v znamení skúsenosti, ktorá bola na strane Banskej Bystrice. Inkasovali sme tri góly a na prvé body v tomto ročníku si tak budeme musieť počkať.

Napriek prehrám ukázali naši chlapci obrovský potenciál a je zrejmé, že bude na čom stavať do ďalšej sezóny. S troškou dávky šťastia  by sa určite dočkali bodového zápisu. Veríme, že ten sa dostaví už v najbližších zápasoch.

FBK TURANY - ŽATVA 90 DOLNÝ KUBÍN  8:7

Góly DK:  Kuhajda Daniel 2, Pačesa Jozef 2, Kajan Kristián, Šagát Samuel, Manco Peter

FBK BANSKÁ BYSTRICA - ŽATVA 90 DOLNÝ KUBíN  6:3

Góly DK:  Mihál Maroš, Suroviak Lukáš, Šárfy Marek

Foto zo zápasu nájdete na našej FB stránke.