Dorastenci na postup nedosiahli

17.04.2023

V nedeľu 16.apríla naši dorastenci hostili tím FBC Predator Sabinov. Išlo o posledný zápas sezóny v celej 1.lige a vzhľadom na všetky ostatné výsledky aj rozhodujúci zápas o postup na majstrovstvá SR.

Keďže hráči Martina nedokázali zdolať svojich súperov z Košíc, o poslednom postupovom mieste z divízie Východ 1.ligy dorastencov sa rozhodovalo v priamom súboji medzi Žatvákmi a Sabinovčanmi. V šiestej minúte sa vedenia ujali hostia, keď dokázali premeniť  trestné strieľanie nariadené za hru nášho hráča v bránkovisku. To bolo až do prestávky z gólov všetko a tak sa očakával aj v druhej tretine vyrovnaný zápas. Už do jej polovice však súper využil dve presilovky a na tabuli svietilo skóre 0:3. Do konca tejto časti sme síce znížili gólom Samuela Foltína, avšak nervozita na našich hokejkách sa stupňovala. Naopak výborne pripravený súper hral v pohode a v podstate kontroloval priebeh zápasu a nepúšťal nás do väčších príležitostí. V tomto duchu sa niesla aj posledná tretina. Hoci nemožno uprieť Žatvákom snahu so zápasom niečo ešte urobiť, východniari boli jednoznačne lepším družstvom a zaslúžene tak zvíťazili v pomere 2:7.

Posledný súboj celej ligy nám tak nepriniesol vytúžený postup, no je potrebné skonštatovať, že sezóna dorastu to bola z našej strany vydarená a priniesla nám množstvo dobrých zápasov s ťažkými súpermi. Na jej záver sa ešte predstavíme na turnaji v Trenčíne od 6.mája, kde si zmeráme sily s tímami z celého Slovenska, ktorým sa nepodarilo postúpiť na majstrovstvá.

V akcii bola v nedeľu aj naša staršia prípravka. Na domácej palubovke sme hostili ďalší turnaj regionálnej ligy. Streli sme sa na ňom s tímami Grasshoppers Žilina  a Florbalová akadémia Martin. Naše nádeje odohrali dva vyrovnané zápasy. Žilinčanom síce podľahli, no chuť si napravili po víťazstve s Martinom. Ukázali nám, že aj v budúcnosti vychováme florbalistov, ktorí budú reprezentovať klub aj naše mesto na tej najvyššej úrovni.