Dohrávka v Čadci

20.09.2021

Na dohrávku prvého kola mužskej prvej ligy sme cestovali do Čadce. Na zápas už cestovala s nami aj nová posila, utočník Martin Letkovský, ktorý k  nám prišiel na hosťovanie zo Sabinova. Zápas s Devils sme nezačali dobre keď sme už v druhej minúte inkasovali. Postupne sme sa však dostali do hry no aj napriek veľkým šanciam na oboch stranách sa skóre do konca tretiny nemenilo. Úvod druhej tretiny nám vyšiel podľa predstáv a hneď v prvej minúte sme vyrovnali na 1:1. Postupne sme preberali iniciatívu a mali sme prevahu, ktorá vyustila do parádnej dvojminútovky.  Presne v polovici zápasu našim vyšlo všetko na čo siahli a troma gólmi sme otočili stav na priebežných 4:1. Neskôr sme však stratili koncentráciu čo súper využil a znížil na rozdiel dvoch gólov. Koniec druhej časti ale opäť patril nám a tak sa tretina skončila stavom 5:2 pre nás. Tretiu tretinu začali domáci mohutným náporom a po veľkých chybách sa mu podarilo stav vyrovnať na priebežných 6:6. Pred koncom duelu sa nám naskytla veľká príležitosť zápas vyhrať keď po faule a následnom napadnutí rozhodcu hráčom Čadce sme hrali päť minútovú presilovku. Aj keď zazvonila žrď domáceho brankára presilovku sme do konca riadneho hracieho času nevyužili. Nasledovalo predĺženie a presilovka pokračovala ešte viac ako tri minúty. Žiaľ nehrali sme ju vôbec dobre a tak sme pykali. Hneď ako sa skončila presilovka po nahodení na nášho brankára sa dostal domáci hráč k dorážke a rozhodol o našej prehre 7:6. Veľká škoda. Tak dobre rozohraný zápas sme už stratiť nemali. Štatistiky tu.