Muži odvrátili dva mečbaly, žiaci a prípravka so striedavými výkonmi

19.02.2023

Posledný florbalový víkend na náš klub čakala porcia šiestich zápasov. V akcii sa predstavili muži v play-off 1.ligy, starší žiaci v nadstavbe regionálnej ligy a taktiež staršia prípravka v ďalšom kole svojej súťaže.

Po prvých dvoch zápasoch play-off mužskej 1.ligy sme mali na konte dve prehry v Žiline proti Juvente. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy a tak pred nami stála ťažká úloha - nezaváhať. Keďže v tejto sezóne nedisponujeme vlastnou halou v Dolnom Kubíne, prvý víkendový zápas sme odohrali na palubovke v Turanoch. Hoci po prvej tretine sme prehrávali 3:5, v ďalšej časti sa nám podarilo zmobilizovať a zápas sme po dramatickom priebehu zvládli a vyhrali 8:7. Ešte väčšia dráma nás čakala v nedeľu, kedy našou domácou pôdou bola športová hala v Mútnom. Po prvej tretine sme síce viedli 1:0, avšak Juventa v druhej časti vyrovnala a strhla vedenie na svoju stranu. Na druhú prestávku sme tak odchádzali za stavu 2:1 pre hostí. Chalani to však nevzdávali. V poslednej tretine vyrovnali a 53 sekúnd pred koncom zápas rozhodli gólom Tomáša Hutiru. V stredu 22.februára o 19:00 hodine nás tak čaká rozhodujúci zápas na palubovke v Žiline.

Starší žiaci v nadstavbe narazili na FPS Banská Bystrica a DTF Detva. Na bojovného súpera z Bystrice sme nestačili a podľahli sme mu 7:6. V druhom zápase sme podali podstatne lepší výkon. Udržali sme si dokonca čisté konto a zvíťazili sme 4:0.

Prípravku čakali v Martine tímy z Banskej Bystrice a zo Žiliny. Bystričanov sa nám podarilo zdolať, avšak Grasshoppers Žilina už bol nad naše sily. Naše nádeje však ukázali, že florbal hrať vedia a budeme mať na čom v budúcnosti stavať.

Všetkým našim družstvám ďakujeme za reprezentáciu klubu a mesta počas celého víkendu a už teraz sa tešíme na ich ďalšie vystúpenia.