Muži v semifinále zatiaľ s dvoma prehrami

26.02.2023

Víkend 25. a 26. februára vycestovali naši muži do Detvy na prvé dva zápasy semifinále 1.ligy. S domácim DTF sme očakávali vyrovnané a náročné súboje čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Prvé minúty sobotného zápasu priniesli zoznamovací florbal. Hráči na oboch stranách nechceli urobiť chybu a tak sa do šancí dostávali len sporadicky. Všetko sa zmenilo v trinástej minúte, kedy sme sa ujali vedenia po presnom zásahu Filipa Gálla. Od tej chvíle sa vrece s gólmi roztrhlo a po prvej tretine bol stav 4:4. Vo veľmi vyrovnanom duchu sa niesla aj druhá časť hry, kedy sa každému mužstvu podarilo streliť po jednom góle. Za jedenásť minút poslednej tretiny nám však Detva odskočila na rozdiel troch gólov, na čo sme už nedokázali adekvátne odpovedať. Do konca zápasu sa nám podarilo stav už len skorigovať gólom Šimona Skubeňa. To však bolo z našej strany všetko a tak sme prvý zápas prehrali 8:6. Treba povedať, že zápas výrazne ovplyvnil aj výkon hlavného rozhodcu Kružela, ktorý nám podobne ako v štvrťfinále ukázal, že na ihrisku je pánom on.

V nedeľu sme absolútne nezachytili úvod zápasu a v šiestej minúte sme prehrávali už 3:0. naši hráči sa však nevzdávali a gólmi v trinástej a štrnástej minúte znížili na rozdiel jedného gólu. Domáci však hrýzli ďalej a ešte do prestávky sa im podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Do druhej tretiny sa tak nastupovalo za stavu 4:2. V nej sa hral svižný florbal so šancami na obidvoch stranách. K tomu sa pridali aj góly. Žatvákom sa podarilo skórovať aj v oslabovke, keď na trestnej lavici sedel Andrej Slávik a skóroval Marek Drengubiak, ktorý upravoval na 6:5 z pohľadu Detvy. Na tomto skóre sa ukazovateľ aj zastavil. Ani jedno mužstvo sa už do konca zápasu nedokázalo presadiť. Hoci v poslednej tretine sme niekoľko šancí mali a pokúsili sme sa aj o hru bez brankára, nakoniec sme museli skloniť hlavy a z Detvy tak odchádzame s dvoma prehrami.

Už najbližšiu sobotu v Mútnom budú mať Joxery mečbal. My sme však odhodlaný pobiť sa o predĺženie semifinálovej série. Veríme, že na domácej pôde sa nám to aj podarí a do Detvy sa ešte vrátime.

(FOTO: FB DTF Detva)