Obrat vo štrťfinále je dokonaný. Stav série JUVENTA ŽILINA vs ŽATVA 90 DOLNÝ KUBÍN 2:3

23.02.2023

V stredu 22. februára cestovali muži na rozhodujúci štvrťfinálový zápas na palubovku Juventy Žilina. Séria hraná na tri víťazné zápasy mala pred sebou dramatické rozuzlenie, keďže obidva tímy využili dvakrát výhodu domáceho prostredia.

Do zápasu sme vstúpili ako z veľkej knihy, keď už v piatej sekunde skóroval Patrik Kubačka. Bleskový úvod našich hráčov naštartoval a za podpory mnohých našich fanúšikov sme držali hru pevne v opratoch. Kvalitný súper sa však nevzdával a v ôsmej minúte sa mu podarilo vyrovnať. Ešte do prestávky však skóroval Tomáš Straka.

V druhej tretine sa hral obojstranne vyrovnaný florbal s množstvom príležitostí na oboch stranách. Skórovať však dokázal len jeden z najlepších hráčov zápasu Šimon Skubeň. Po dvoch častiach hry tak svietilo na ukazovateli skóre 3:1 v náš prospech.

Hneď v úvode záverečnej tretiny sa podarilo Žilinčanom znížiť na rozdiel jedného gólu. Zápas naberal na obrátkach a fanúšikovia boli vo vare. Rozuzlenie prišlo až v čase 59:18 keď pri Žilinskej hre bez brankára do prázdnej brány spečatil naše víťazstvo a postup do semifinále druhej najvyššej slovenskej súťaže kapitán Daniel Kuhajda.

Po víťazstve 4:2 tak zavládla na ihrisku obrovská radosť našich hráčov, ktorú zdieľali priamo na ploche s fantastickým fanklubom, ktorý neprestajne celý zápas povzbudzoval.

Hodnotenie trénera Tomáša Davida k štvrťfinálovej sérii:

"Neskutočná séria. Pred chlapcami musím zložiť poklonu. Prehrávali sme v sérii 0:2, neboli sme na tom dobre, ale nepočul som od nich jediné slovo rezignácie. Stále sme verili, že to môžeme otočiť a nakoniec to vyšlo. To je krása športu. Celá séria bola vyrovnaná až na ten prvý zápas, ktorý beriem na seba. Tam nevyšla určená taktika. V ďalších zápasoch sme aktívnu hru Žiliny dokázali eliminovať. Začali sme premieňať šance a taktiež to fungovalo aj vzadu. Máme mladučký tím, chalani hrajú svoje prvé play-off. Sám som nevedel ako sa s tým tlakom vysporiadajú, ale musím povedať, že to zvládajú bez problémov, každým zápasom ich výkon rastie. Je vidno, že si to užívajú. Tak to má byť. Všetkým hráčom ďakujem za postup do semifinále. Ďakujem aj súperovi Juventa Žilina za férovú sériu. Naozaj sme sa stretli s kvalitným súperom, nie je náhoda, že boli druhí po základnej časti. Ideme ďalej, už v sobotu nás čaká zápas v Detve. Je to víťaz základnej časti a tým je povedané všetko. Dobre sa pripravíme a budeme bojovať. Chcem ešte poďakovať aj našim fanúšikom. To čo predviedli v Žiline bolo nádherné. Hrať v takej atmosfére je úžasné. Ďakujem im za to, že vycestovali v takom neskorom čase, v takom veľkom počte a neúnavne nás povzbudzovali. Teším sa na budúci rok keď už budeme hrať domáce zápasy doma v Dolnom Kubíne."