Po víkende muži sezónu ukončili, dorastenci živia šancu na postup

05.03.2023

Uplynulý víkend boli v akcii opäť naše A mužstvo a dorastenci. Obidva tímy mali výhodu domáceho prostredia, hoci v tejto sezóne to znamenalo halu v Mútnom a Turanoch.

Po minulotýždňových dvoch prehrách v Detve mali naši muži v semifinále 1.ligy ťažkú úlohu - odvrátiť mečbal súpera. V sobotu nastúpili na domáci zápas, ktorý ako sa nakoniec ukázalo, bol v tejto sezóne ich posledný. Do hry nakoniec nemohol zasiahnuť Šimon Skubeň, ktorý sa len dve hodiny predtým zranil na zápase dorastu. Od začiatku sa hral svižný florbal so šancami na oboch stranách. Do prestávky sa však hráči dokázali na oboch stranách presadiť len po jednom raze. Nezmenený obraz hry pokračoval aj v druhej tretine a hoci súper strelil o jeden gól viac, všetko stále ostávalo otvorené. Rozhodujúci moment prišiel medzi 47. a 49 minútou, kedy Detva strelila tri rýchle góly a ujala sa vedenia 7:3. Aj keď do konca stretnutia sa nám ešte podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, súper si už víťazstvo aj so šťastím podržal. So sezónou sa tak v druhej najvyššej mužskej súťaži lúčime prehrou 3:0 na zápasy. Hoci konečné zúčtovanie je jasné, každý zápas tejto série bol nesmierne vyrovnaný a naši hráči odovzdali na ihrisku všetko. Nezostáva nám však iné, iba zablahoželať súperovi a popriať mu veľa šťastia v zvyšku sezóny.

Dorastencov v 1.lige čakal v sobotu súper z Martina, ktorému sme chceli odplatiť prehru z posledného vzájomného zápasu. Ak sme si chceli udržať  šance na Majstrovstvá SR vo svojich rukách, nemohli sme si dovoliť zaváhať a bezpodmienečne sme potrebovali vyhrať. To sa nám nakoniec aj podarilo, hoci v závere sme vlastnými chybami pripustili veľkú drámu. Konečný výsledok 7:6 v náš prospech sa však počíta a drží nás v hre o vytúžené minimálne 4.miesto, ktoré znamená postup.

V nedeľu sme hostili opäť v Turanoch Žilinský Grasshoppers. Od začiatku zápasu bolo jasné, že s kobylkami nás čaká vyrovnaný a fyzicky náročný zápas, tak ako to už  býva pravidlom. Súpera sme sa však vôbec nezľakli a boli sme mu minimálne vyrovnaným partnerom. V závere však mali viac síl  hostia a tak sme si pripísali do výsledkov tesnú prehru 5:4. Našich dorastencov však treba za predvedený výkon pochváliť. Aj keď im chýbali zranený Skubeň a túto sezónu často absentujúci Foltin, zodpovednosť prebrali na svoje plecia a naozaj len málo ich delilo aspoň od jedného bodu. V ďalších zápasoch sa stretneme ešte s tímami z východu Slovenska - Košickými ATU a Florko a Sabinovskými Predátormi.