Prvá strata bodov

13.11.2019

Po takmer troch rokoch sa mužský tím Žatva 90 predstavil opäť na domácej palubovke.  V športovej hale Gymnázia P.O.H., privítal mužstvo FbK Staton Turany. Začiatok zápasu sprevádzala milá udalosť. Keďže v najbližších dňoch stálica klubu Juraj Lakoštík oslavuje narodeniny, vedenie klubu mu pred začiatkom zápasu zablahoželalo a podarovalo pamätný dres.

Domáci pred pekne zaplnenou tribúnou začali aktívne a hneď v druhej minúte sa ujali vedenia. Počas prvej tretiny mali hráči Žatvy prevahu čo sa prejavilo aj vo výsledku. Po prvej tretine sme viedli 3:1. Druhá tretina žiaľ priniesla veľmi rozpačitý výkon. Množstvo vylúčení na domácej strane viedlo k vyrovnaniu a zbytočnej nervozite, ktorá pokračovala aj na začiatku poslednej časti kde hostia boli lepším tímom. V polovici tretej tretiny sa domáci tím upokojil a hnaný výbornou kulisou predsa len zapol na vyššie obrátky, čo vyústilo do gólov a vedenia 6:4. Následne domáci hráči výsledok umne bránili. Už keď sa zdalo, že zaknihujú šieste víťazstvo v rade prišlo poľavenie. Dve minúty pred koncom zápasu nepozornosťou dovolili hosťom znížiť a následne aj v hre bez brankára vyrovnať. Žatva 90 tak stratila prvé body ale stále vedie tabuľku 2. ligy - stred, bez prehry. Najbližší zápas odohrá 1.12.2019 v Turanoch proti FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina "B".

Žatva 90 Dolný Kubín - FbK Staton Turany: 6:6 (3:1,0:2,3:3) Góly Žatva 90: M.Drengubiak (L.Suroviak), L.Suroviak (M.Drengubiak), M.Šárfy (M.Drengubiak) , M.Drengubiak (D.Kuhajda), V.Huba (Ľ.Kysel), L.Suroviak (M.Janák)

Zostava Žatva 90 DK: J.Luši (J.Kubaščík, P.Žilka) - A.Slávik, J.Tóth, M.Šárfy, J.Lakoštík, M.Janák - L.Suroviak, D.Kuhajda, M.Drengubiak, J.Pačesa, E.Varečka, L.Perutka, Ľ.Kysel, F.Gáll, V.Huba