Rozdielne víkendové výkony dorastencov

27.03.2023

1. liga dorastu mala na programe ďalšie zápasy. Cez víkend sme privítali v hale v Turanoch Košické ATU a Florko.

V sobotnom zápase proti ATU Košice sme sa chystali východniarom odplatiť januárovú prehru 7:4 z ich palubovky. Od samotného začiatku sa hral vyrovnaný florbal vo vysokom tempe. Hoci v polovici zápasu sme prehrávali už 4:1, nevzdávali sme sa a chlapci na palubovke príkladne bojovali. Ich snaha bola odmenená aj gólmi a tak sme v 58. minúte strelili vyrovnávajúci gól. Zápas  skončil spravodlivou remízou 4:4 a do tabuľky sme si pripísali cenný bod s ťažkým súperom.

V nedeľu sme hostili ďalší Košický tím Florko. Žiaľ nepodarilo sa nám nadviazať na dobrý výkon z predchádzajúceho dňa. Košičania hrali svoju hru na ktorú sme len ťažko hľadali recept. V hlavách hráčov panovala nervozita, čo sa prenieslo aj do ich výkonu. Súper hru  kontroloval a ak sa nám aj podarilo gólovo sa doťahovať, vždy našiel odpoveď a zápas tak doviedol do víťazstva 9:4.

Po sobotnom bode, tak v nedeľu prišlo vytriezvenie. Do našich plánov nezahrali ani ďalšie zápasy v našej divízii a tak sa momentálne nachádzame na poslednej priečke tabuľky s 8 bodmi. Postup tak na majstrovstvá SR tak už nemáme vo vlastných rukách a okrem nášho víťazstva nad Sabinovom v poslednom kole sa musíme spoliehať aj na ostatné výsledky.