Starší žiaci majú postup stále vo vlastných rukách

20.03.2023

V sobotu 18.marca starší žiaci cestovali na ďalšie kolo nadstavby do Detvy. Postupne sa stretli s Florbalovou akadémiou Martin a Grasshoppers Žilina. Išlo o dva dôležité zápasy v boji o postup na Majstrovstvá Slovenska.

V prvom proti Martinčanom sme nastúpili odhodlaní odplatiť im prehru, ktorú sme utŕžili tiež na ihrisku v Detve. To sa nám aj podarilo. Vedenia sme sa ujali v 13tej minúte a odvtedy sme ho už nepustili z hokejok. Hoci súper nepríjemne hrýzol, hru sme počas celého zápasu kontrolovali a získali sme tak veľmi dôležité tri body po víťazstve 7:3.

V druhom zápase na nás čakal Grasshoppers Žilina, ktorý jasne vedú tabuľku a v podstate už majú zaistený postup na záverečný turnaj. Naši hráči sa však nezľakli a bojovali od začiatku až do samotného konca. Zápas priniesol množstvo gólov a florbalových akcií. Keď sa už zdalo, že odchádzať budeme minimálne s jedným bodom za remízu, súper niečo viac ako minútu pred koncom udrel a zasadil nám smrteľnú ranu. Hoci sme boli blízko aj ku víťazstvu, neodnášame si ani bod, ktorý by mal pre nás cenu zlata. Všetkým hráčom však treba poďakovať za to, že na ihrisku nechali naozaj všetko čo bolo v ich silách a len kúsok šťastia ich obral o dobrý výsledok. Zbrane však neskladáme a o postup sa budeme biť ďalej až do poslednej kvapky potu na ihrisku.