Starší žiaci s postupom na Majstrovstvá SR

07.04.2023

V nedeľu 2. apríla sa uskutočnilo posledné kolo ligy starších žiakov. To zároveň rozhodlo aj o postupujúcich na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v máji v Trenčíne.

V prvom zápase sme si poradili s tímom z Detvy vysoko 11:1.  Banská Bystrica zdolala Martin a tak bolo jasné, že v poslednom zápase celej sezóny si to o posledné postupové miesto (istotu už mal Grasshoppers Žilina  a Martin) rozdajú vo vzájomnom súboji práve naši chlapci s Bystričanmi. Prvá tretina sa skončila 1:1 a tak všetci očakávali dramatický duel. Našťastie v prostrednej časti naši hráči nenechali nič na náhodu a súperovi strelili 3 góly, pričom si udržali čisté konto. V poslednej tretine sme zápas mali plne pod kontrolou. Súperovi sme dovolili skórovať jeden raz, no nám sa to podarilo až trikrát. Zaslúžene sme preto zvíťazili 7:2 a radovali sa z tretieho miesta v konečnej tabuľke a tiež z vytúženého postupu na majstrovstvá.

V ten istý deň bola v akcii aj naša staršia prípravka, ktorá sa v Banskej Bystrici predstavila proti domácemu FPS a Žilinskému Grasshoppers. V obidvoch zápasoch sme ťahali za víťazný koniec a domov sme tak cestovali dobre naladení z dvoch víťazstiev a povzbudení do ďalších zápasov z dobre predvedenej hry.

Starším žiakom gratulujeme k postupu a bronzovej priečke v dlhodobej tabuľke. Prípravke za dobrú reprezentáciu klubu a mesta.