Tri body z Východu

11.02.2023

Dorastenci vycestovali do Sabinova na svoj piaty zápas v novej súťaži 1. liga dorastencov. V doterajšom priebehu súťaže sme odohrali vyrovnané zápasy proti tímom z Martina, Žiliny a Košíc, v ktorých sa nám podarilo získať len jeden bod za remízu proti tímu Florko Košice.

Do zápasu so Sabinovom sme vstupovali s jasným cieľom získať 3 body, ktoré by nás stále držali v hre o postup na Majstrovstvá SR. Spoľahnúť sme sa však nemohli na trojicu hráčov Jonatána Jokela , Samuela Foltína a Michala Trnkócyho, ktorí s nami z rôznych dôvodov nemohli vycestovať. Chýbali nám tiež dvaja ďalší brankári Jakub Škuta a Hugo Bogáň.

V úvodnej tretine sme sa rýchlo ujali vedenia 2:0, ktoré nám ale dlho nevydržalo. Sabinov ešte v úvodnej časti dokázal zareagovať a vyrovnať na 2:2. V druhej tretine sme si po vyrovnanom priebehu vybojovali vedenie 6:4. Prvá desaťminútovka záverečnej časti patrila domácim, ktorí dvomi rýchlymi gólmi opäť vyrovnali na 6:6. Dvadsaťpäť sekúnd pred koncom sa nám ale podarilo rozhodnúť a mohli sme sa tak radovať z prvého víťazného zápasu.